czwartek, 18 czerwca 2015

Drewniana skrzynka 22.04.2015.


Bywa tak, że chciałoby się zapakować zabawki do drewnianej skrzynki na kółkach i pojechać do innej piaskownicy... Zabrać męża (bez zmęczenia), dzieci (bez chorób), przyjaciół (bez wrogów), samochód (bez wad), maszynę (do szycia) i... właściwie to piaskownicy nie trzeba już zmieniać... Tymczasem jest to, co poza nawiasem i to, co w nawiasie. I po raz kolejny dociera do mnie fakt, że właśnie to jest prawdziwe życie. Prezentuję dziś skrzyneczkę, która pomieści dużo zabawek i łatwo z nią ruszyć w świat, a przynajmniej do drugiego pokoju ;-).Dwa słowa o słowach. Zastanawiałam się jaki napis zrobić na skrzyni. Już kilka razy wspominałam, że lubię polskie. Pomysły były różne, ale zależało mi na czymś uniwersalnym, bo z pewnością skrzynia wiele razy zmieni przeznaczenie i położenie. Zauważyłam, że napisy w języku angielskim są bardzo proste. Takie właśnie jak drewno, drewniane zabawki, tudzież nazwa miasta. Do tego data (cyfry ładnie wyglądają), zrobiłam datę ukończenia skrzynki. Uszyłam też wyściółkę - jest dwustronna: z jednej kratka, z drugiej niebieska.Skrzynka to oczywiście odnowiona skrzynka na owoce, standardowy wymiar: 40 cm ☓ 50 cm ☓ 30cm. To drugi "mebel" z mojego inspiracyjnego wpisu o meblach z palet i skrzynek. W domu mamy już odnowioną paletę. Miejscami przecierki odsłaniają urodę drewna. Pracy dużo, ale bardzo taką lubię. Skrzynkę dopieszczałam ze dwa tygodnie. I choć wygląda na surową, to jest gładziutka i miła. 

Na razie służy do zbierania zabawek i akcesoriów naszego maluszka. Często spędza czas pod naszym okiem w pokoju dziennym, więc dobrze mieć taki pojemnik pod ręką. No i skrzynka nadal wypełnia się od czasu do czasu owocami, jak to ktoś powiedział ;-).


Pozdrawiam serdecznie Drodzy Czytelnicy. Ostatnio kiku z Was powiedziało, że czeka na nowy wpis. Zmobilizowałam się i jest. Dziękuję, że wpadacie i czytacie :-)


1 komentarz:

  1. Czesc, trafilam na Twojego bloga szukajac inspiracji do wykorzystania szkrzynek - bardzo ladnie to wyszlo! Czy moglabys sie podzielic jak uszylas wysciolke?

    OdpowiedzUsuń

Na moim kameralnym blogu zaczęło pojawiać się dużo spam'u... Zdarzyło się nawet, że przedostał się przez zabezpieczenia bloggera i został opublikowany jako komentarz. Stąd moja decyzja o moderowaniu komentarzy. Dziękuję za każdy niespamowy komentarz :-).